Syrové šťávy zvyšují vitalitu

Syrové šťávy zvyšují vitalitu

Živé šťávy

Syrové šťávy zvyšují vitalitu

Syrové ovocné a zeleninové šťávy mají schopnost oživovat tělo a mysl, a jsou přirozeným lékem pro udržení zdraví a vitality. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zařadit šťávy do svého jídelníčku bohatého na syrové potraviny, nebo je použít jako podporu během krátkých půstů, syrové šťávy otevírají dveře k pozoruhodným zdravotním výhodám.

Syrové šťávy jsou přírodní léčbou na dosah ruky, která může pomoci při léčení mnoha nemocí, včetně srdcových chorob, trávicích obtíží, revmatismu, cukrovky, obezity, kožních problémů a dokonce i psychických poruch. Historie terapie šťávou sahá až do devatenáctého století a od té doby se rozšířila po celém světě.

Syrové šťávy mají významné místo v americké tradici léčení a výživy, ačkoli původně byly vědeckou komunitou skepticky přijímány. Nicméně, klinické studie a zkušenosti pacientů potvrzují prospěšné účinky syrových šťáv, a stále více odborníků na léčbu rakoviny a zdravého životního stylu uznává jejich potenciál. Je čas přijmout výzvu a začít využívat přírodní sílu syrových šťáv pro zlepšení zdraví a celkové pohody.

 

Syrové šťávy: Kapky života pro vaše zdraví

Čerstvé syrové ovocné a zeleninové šťávy jsou přirozeným lékem, který má schopnost oživovat tělo a mysl. Těmito šťávami si můžeme dopřát živiny, které jsou nám nezbytné pro udržení zdraví a vitality. Ať už se rozhodnete zařadit šťávy do svého života jako součást stravy bohaté na syrové potraviny, nebo jako podporu během krátkých půstů, jedno je jisté - otevřete dveře k pozoruhodným zdravotním výhodám.

 

Přírodní léčba na dosah ruky

Dr. George Lanyi, švédský odborník na léčbu syrovými šťávami a dlouholetý pracovník renomované Buchingerovy kliniky v Německu, je přesvědčeným zastáncem léčivých vlastností syrových šťáv. Podle něj mohou tyto šťávy pomoci při léčení mnoha nemocí, včetně srdcových a krevních chorob, trávicích obtíží, revmatismu, cukrovky, obezity, ledvinových a kožních problémů a dokonce i psychických poruch, jako je úzkost a nespavost.

 

Historické kořeny terapie šťávou

Náš příběh o syrových šťávách sahá až do devatenáctého století. V té době byly šťávy vyráběny z drcené a nasekané zeleniny, která byla vymačkávána přes mušelín - tenkou bavlněnou tkaninu. Tento proces byl poměrně náročný, ale výsledek stál za to.

Průkopník syrové stravy Max Bircher-Benner zasáhl do dějin tím, že učinil syrovou šťávu základem mnoha dietních programů. Stejně tak Max Gerson, jenž používal šťávy jako klíčový prvek své "jemné" terapie proti rakovině. Mnoho dalších specialistů na léčení rakoviny pomocí výživové terapie následovalo jeho příklad.

 

Tradice v Americe: Přírodní léčba v zemi konzerv

I ve Spojených státech, kde je představa většiny lidí o šťávě ta, že se nalévá z konzervy, existuje tradice léčení syrovými šťávami. Doktor Norman Walker, známý odborník na syrové potraviny a šťávy, kategorizoval různé šťávy podle jejich nutričního obsahu a účinku na různé nemoci.

Přestože se to může zdát na první pohled jednoduché, přínosy syrových šťáv pro naše zdraví jsou rozsáhlé. Syrové šťávy mohou být námi příjímanými vitamíny, minerály a antioxidanty, které podporují naše zdraví na buněčné úrovni. Pomáhají detoxikovat tělo, posilovat imunitní systém, podporovat zdraví srdce a cév, a mnohé další.

Nyní, když jste seznámeni s potenciálem, který syrové šťávy představují, proč je nezařadit do svého životního stylu? Syrové šťávy mohou být chutným a zdravým doplňkem vaší stravy, který vám poskytne nejen vitalitu, ale také ochranu před mnoha nemocemi.

 

Uznání syrových šťáv v ortodoxní medicíně

Ortodoxní medicína tradičně tento druh léčení odmítala, nepřijímala skutečnost, že šťávy mohou mít prospěšné léčebné vlastnosti. Přesto se objevil určitý náznak souhlasu, a to v publikaci britského Ministerstva zdravotnictví a Laboratoře pro služby veřejnosti z padesátých let. V této publikaci se konstatovalo, že šťávy příznivě působí na zmírnění vysokého krevního tlaku, kardiovaskulárních a ledvinových onemocnění a obezity.

 

Syrové šťávy zvyšují vitalitu

 

 

Syrové šťávy a trávicí systém

Podle této publikace bylo dosaženo pozitivních výsledků při užívání velkého množství šťáv - až jednoho litru denně - při léčení vředových onemocnění trávicího ústrojí, ale také při léčení chronického průjmu, kolitidy a toxémie žaludečního a střevního původu.

Syrové šťávy prokázaly velké léčebné a ochranné schopnosti, což je činí velmi cennými při léčení hyperchlorhydrie, což je stav, kdy dochází k nadměrné produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Dříve se pro tuto léčbu často používalo mléko, ale podle publikace jsou šťávy ze špenátu, zelí, kapusty kadeřavé a petržele pro tento účel mnohem účinnější. Tato informace byla představena v knize Live Food Juices (Šťávy ze živých potravin) dr. H. E Kirchnera.

 

Příběh dr. Kirchnera: Využití syrových šťáv v praxi

Dr. Kirchner, americký lékař, který se učil u Bircher-Bennera ve Švýcarsku, využíval syrové šťávy samotné a v kombinaci se syrovými potravinami k léčení mnoha různorodých onemocnění. Mezi ně patřila například zraková nedostatečnost, artritida, dětská leukemie, anorexie a selhání ledvin.

Dr. Kirchner je dokonalým příkladem toho, jak syrové šťávy mohou hrát klíčovou roli v léčebných režimech a jak mohou přinášet zdravotní prospěch na široké spektrum zdravotních problémů. Jeho práce ukazuje, jak mohou být syrové šťávy nejen součástí zdravého životního stylu, ale také důležitou součástí léčebného procesu.

Takže proč nepřijmout výhody, které syrové šťávy přináší? Syrové šťávy mohou být skvělým způsobem, jak podpořit vaše zdraví a celkovou pohodu, ať už se snažíte zlepšit své zdraví, bojovat s nemocí, nebo jen hledáte způsob, jak zlepšit svůj celkový životní styl. Začněte ještě dnes a objevte, jak mohou syrové šťávy pozitivně ovlivnit vaše zdraví a život!

 

Kvalitní šnekové odšťavňovače

Syrové šťávy a klinický výzkum: Od skepticismu k přijetí

Vědecký výzkum a klinické studie provedené na Lékařské fakultě Stanfordovy univerzity ve čtyřicátých a padesátých letech dvacátého století ukázaly nezvratné výsledky, že je nebylo možné ignorovat. Bylo prokázáno, že šťáva ze syrového zelí má léčebné účinky na peptické vředy, což přispělo ke změně ortodoxního názoru. Přestože vědci nedokázali přiřadit tyto účinky konkrétnímu vitaminu nebo minerálu, pojmenovali tento záhadný léčivý faktor "vitamin U".

 

"Vitamin U"

"Vitamin U" je název, který byl použit v polovině 20. století pro látku extrahovanou ze syrového zelí, která byla použita k léčení peptických vředů v některých studiích. Tato látka nebyla nikdy oficiálně uznána jako vitamin a její přesná chemická struktura nebyla definitivně identifikována, což znamená, že není součástí moderního seznamu vitamínů.

Nicméně, termín "vitamin U" byl obecně používán pro označení sloučeniny známé jako S-methylmethionin. S-methylmethionin je přírodní látka nalezená v některých potravinách, včetně zelí a jiných listových zelenin, a má řadu potenciálních zdravotních účinků, včetně ochrany proti peptickým vředům a podpory zdraví jater. Přestože je obecně považována za bezpečnou, S-methylmethionin se obecně nepovažuje za nutnou součást stravy a její případné zdravotní výhody vyžadují další výzkum.

 

Prospěšné účinky dalších syrových šťáv

Pokud jde o léčivé vlastnosti jiných syrových šťáv, stále existují nezvratná klinická svědectví. Tyto poznatky, trvající již více než století, potvrzují, že syrové šťávy mají prospěšné účinky, ačkoliv vědeckých studií potvrzujících tuto skutečnost bylo provedeno jen několik.

 

Syrové šťávy a rakovina

Mezi odborníky na rakovinu se postupně rozšiřuje povědomí, že čerstvá syrová zelenina a šťávy z ní mohou hrát pozitivní úlohu v prevenci rakoviny. Dokonce i někteří z nejvíce konzervativních lékařů v Británii již začali uznávat, že existují určité důkazy pro tvrzení, že pití mrkvové šťávy může chránit proti rakovině.

 

Výzva k přijetí syrových šťáv

Přes nedůvěru ze strany obecné lékařské komunity, zdravotnické farmy a kliniky na Západě nepřestávají poskytovat léčbu a omlazování pomocí čerstvých syrových šťáv. A co více, takové krátkodobé kúry lze provádět i doma, pokud máte dostatek zájmu a vytrvalosti.

 

Doporučené zdroje a oblíbené recepty

A pokud hledáte skvělý recept na šťávu k vyzkoušení, můžeme doporučit jeden z našich favoritů: šťávu z mrkve s trochou jablečné a šťávy z jedné nebo dvou červených řep. Tento nápoj nejen chutná vynikající, ale také poskytuje řadu zdravotních výhod.

 

Jarní oživení: Šťáva z mrkve, jablka a červené řepy

Říká se, že jaro je období obnovy a probouzení. Když se probouzí příroda, my se probouzíme také. Zimní spánku je konec a je čas tělo oživit a dodat mu potřebnou energii na nadcházející jarní dny. A jaký je lepší způsob, než to udělat s pomocí té nejlepší matky přírody - zeleniny a ovoce?

Doba přípravy:

Celková doba: 15 minut

Suroviny:

 • 2 velké mrkve
 • 1 velké jablko
 • 1-2 malé červené řepy

Postup:

 1. Očistěte mrkve, jablko a červenou řepu a nakrájejte na menší kousky.
 2. Kousky vkládejte do pomaloběžného odšťavovače Slow Juicer.
 3. Dejte směs do odšťavovače a nechte stroj pracovat, dokud nezískáte šťávu.

Nápady na variace:

 • Můžete přidat trochu citronu pro extra svěžest.

Varianty a úpravy:

 • Pokud chcete šťávu sladší, přidejte lžičku medu nebo agávového sirupu.

Estetické aranžování:

 • Servírujte šťávu v dlouhém skleněném poháru a ozdobte kouskem čerstvého jablka.

Praktické tipy a triky pro přípravu jídla:

 • Před konzumací šťávu vychlazte v lednici pro nejlepší chuť.

Výživové informace:

Šťáva z mrkve, jablka a červené řepy je skvělým zdrojem vitamínů a minerálů, včetně vitamínu A, vitamínu C a železa.

Nutriční hodnoty:

 • Kalorie: Závisí na velikosti a množství ovoce a zeleniny, ale obecně platí, že šťáva bude mít nízký obsah kalorií.
 • Cukry: Přirozené cukry z ovoce a zeleniny.

Zdravotní aspekty:

 1. Očista: Šťáva z mrkve, jablka a červené řepy může pomoci podporovat detoxikaci těla.
 2. Zdraví očí: Mrkve jsou bohaté na beta-karoten, který je důležitý pro zdraví očí.
 3. Imunita: Jablka obsahují vitamín C, který může podporovat imunitní systém.
 4. Zdraví srdce: Červená řepa obsahuje nitraty, které mohou pomoci snížit krevní tlak.
 5. Trávení: Vláknina z ovoce a zeleniny může podporovat zdravé trávení.
 6. Zdraví kůže: Antioxidanty v ovoci a zelenině mohou pomoci podporovat zdravou pokožku.

Když šťávu ochutnáte, budete překvapeni. Je to jako cesta k obnově, k oživení. Mrkve dodávají sladkost, jablka přinášejí kyselost a červená řepa dodává zemskou hloubku. Je to nápoj, který vás probudí a nabudí energií, kterou potřebujete k překonání jarní únavy. Je to jako malý kousek jara v každém doušku. To je kouzlo naší šťávy z mrkve, jablka a červené řepy.

 

Tak co na to říkáte?

Je čas začít objevovat moc syrových šťáv!

 

 

Klíčová slova: syrové šťávy, zdraví a vitalita, léčebné vlastnosti, syrová strava, přírodní léčba, šťávy pro zdraví, detoxikace těla, prevence nemocí, syrová strava pro zdraví, zdravé životní styl